Нейрон
Вчені довели, що нервові клітини можуть відновлюватися

У середині 20 століття вчені довели, що клітини мозку мають здатність відновлюватися, причому навіть у дорослих людей. Більше того, клітини мозку відновлюються досить швидко.

До цього дослідження вчені вважали, що у дорослих людей нервові клітини не відновлюються, а їх загибель компенсується завдяки розподілу решти клітин. У 1962 році в центрі діагностики американський вчений Жозеф Олтман на щурах показав, що процес нейрогенеза все ж відбувається. У 1998 році Петер Еріксон виявив, що нейрони з’являються у дорослих особин. Проте до недавнього часу невідомо було, наскільки швидким є цей процес.

Нещодавно у шведському інституті було проведено ще одне дослідження. Крісті Сполдінг і її команда застосували незвичайний метод, щоб виявити нові клітини. Вони шукали клітини з ізотопом вуглець -14. Цей ізотоп зустрічається рідко, але практично нічим не відрізняється від звичайного ізотопу вуглець -12. Учені з Швеції виявили, що він у великій кількості знаходиться в зоні мозку, яка пов’язана з пам’яттю та емоціями. Ці клітини були вбудовані в ДНК. Це дослідження довело, що нервові клітини все ж мають здатність відновлюватися.

За матеріалами Медичного центру НоуХауМед

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.