IgNobel_1

Минулої ночі в театрі Сандерса Гарвардського університету пройшла двадцять третя церемонія вручення Шнобелівських премій (Ig Nobel prize) за найбільш сумнівні наукові досягнення.

Приз за найбільш «Антинобелівську» роботу в області психології отримав колектив професора Бреда Бушмана з університету Огайо, який встановив, що люди, які вважають себе п’яними, одночасно відчувають себе більш привабливими. Це помилкове переконання може призвести до неприємностей.

Також на премії був відзначений праця Юрія Іваненка і його європейських колег з висновком про те, що багато людей змогли б бігти на місці по водній гладі ставка, якби гравітація була менша, наприклад, така, як на Місяці.

Густаву Піццо було посмертно присуджена премія за його електромеханічну систему для нейтралізації викрадачів літаків, розроблену в 1974 році. Рішення здатне скинути злочинців з парашутом і передати їх в руки поліції.

Премія за відкриття в галузі теорії ймовірності в цьому році присуджена групі дослідників з Великобританії, Нідерландів та Канади, які з’ясували, що чим довше корова лежить, тим вище ймовірність її підйому в наступний момент. Однак зворотне твердження хибне. Виходячи тільки з даних, скільки корова вже простояла, неможливо вгадати, як скоро вона ляже.

На церемонії була представлена ​​робота, заснована на експериментальних спостереженнях за жуками-гнойовик, що загубилися і які використовують Чумацький шлях як орієнтир. Премія в галузі хімії вручена японському колективу дослідників, які з’ясували особливості сльозоточивої дії цибулі.

Брайан Крандалл і Пітер Став отримали премію з археології: вони вивчали здібності шлунково-кишкового тракту людини до перетравлювання дрібних представників ссавців. Вчені стерилізували мертвих землерийок паром, проковтували їх цілком і потім оцінювали неперетравлені останки тварини у власних екскрементах.

Масатер Ушіяма, Ханчжоу Джин, Чжан Ци і інші дослідники з Японії та Китаю були відзначені за вивчення впливу оперної музики на післяопераційну реабілітацію мишей. А політичний приз за найбезглуздіший заборону отримав президент Білорусі Олександр Лукашенко, який оголосив у 2011 році мовчазні публічні оплески злочином.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.