годування, груди
Годування грудьми стимулює розвиток мозку дитини

Грудне вигодовування не тільки допомагає дитині краще розвиватися фізично, а й впливає на розвиток мозку дитини. Причому, мається на увазі годування тільки грудьми без комбінації з молочною сумішшю.

Ранні дослідження показували благотворний вплив материнського молока на дитину і становлення його когнітивних навичок у дорослому віці. А нещодавно Шон Деон і його команда з центру здорового харчування провели дослідження за допомогою МРТ, яке підкріпило попередні спостереження. Вони провели аналіз 133 дітей у віці від 10 місяців до 4 років. Сканування мозку дітей проводилося під час сну, тому дітям не завдавали жодних незручностей. Під час дослідження проводився аналіз білої речовини мозку, який складається з довгих відростків нервових клітин і працює в якості з’єднувача різних відділів головного мозку. Особливу увагу вчені приділили вивченню мієліну, який забезпечує проведення електричних сигналів.

Результати цього дослідження показали, що у дітей, які були тільки на вигодовуванні грудним молоком, спостерігалося швидке зростання мієліну, причому до 2 років кількість мієлінових оболонок нервів була вже значною. Крім того, зростання мієліну був відзначений у відділах мозку, які відповідають за розпізнавання, емоції і мову.

Діти, які перебували на грудному вигодовуванні і на молочних сумішах, опинилися на другому місці. А от діти, які харчувалися тільки молочними сумішами, опинилися на третьому місці з відставанням у 20-30% по кількості мієліну в дворічному віці.

Потім вчені провели когнітивні аналізи дітей 3-4 років. Виявилося, що ті діти, які перебували тільки на грудному вигодовуванні, мали кращі показники розвиненості мови, моторних навичок та зорового сприйняття.

Також вчені відзначили, що чим довше дитина була на грудному вигодовуванні, тим краще у неї розвивався мозок. Завдяки своєму дослідженню вчені сподіваються, що вони знайшли ще один аргумент на користь грудного вигодовування.

За матеріалами Медичного центру НоуХауМед

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.