Депресія
Депресія збільшує шанси на виникнення інсульту

В Австралії протягом 12 років проводилося дослідження 10547 жінок. Результати цього досвіду показали, що депресія негативно впливає на здоров’я серцево-судинної системи.

Для цього дослідження були обрані жінки середнього віку від 47 до 57 років. Результати діагностики серця показали, що інсульти виникали з більшою ймовірністю у тих жінок, які страждали депресією. Причому, вірогідність інсульту зростала в 2,4 рази. А якщо враховувати інші фактори, які впливають на виникнення інсульту, то показник ризику знижувався до 1,9 рази.

Автор цього дослідження Керолайн Джексон каже , що психічні розлади провокують розвиток багатьох серйозних захворювань людини, саме тому потрібно серйозно ставитися до їх лікування і частіше вдаватися до послуг психолога. Це поки перше дослідження, яке виявило зв’язок між депресією у жінок та інсультом.

Під час вивчення даної проблеми жінок кожні 3 роки обстежували і задавали питання особистого характеру. Аналіз відповідей учасниць експерименту показав, що в 24% випадків жінки перебували в стані депресії. Крім того, у дослідженні враховувався вік учасниць, соціальний стан, шкідливі звички, патології серця та інші захворювання, надмірна вага, діабет і т.д.

Незважаючи на те, що частка депресії на розвиток інсульту є величезною, все ж в Америці на жіночі інсульти припадає всього 2,1%. За словами фахівця, причиною зв’язку інсульту і депресії може послужити те, що під час депресії розвиваються запальні та імунологічні процеси, через що страждають судини.

За матеріалами Медичного центру НоуХауМед

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.