friday_13

Зарубіжні вчені прокоментували так званий феномен п’ятниці, 13-го – поширену прикмету, згідно з якою у такий день слід бути готовим до неприємностей та остерігатися невдач.

Томас Джилович, голова департаменту психології у Корнельському університеті США вважає, що люди бояться п’ятниці, 13-го, тому що вони звикли асоціювати її з негативними подіями.

Про це повідомляється на сайті Асоціації психологічних наук Америки.

“Наш розум – асоціативна система, і якщо щось погане станеться з вами в одну із таких п’ятниць, ці два факти будуть завжди нерозривно пов’язані у вашій свідомості. Причому ви будете підсвідомо ігнорувати всі ті п’ятниці, що випадають на 13-те, коли нічого жахливого не відбувалося”, – пояснює вчений.

Зазначимо, що за даними Центру з управління стресом та Інституту фобій у Північній Кароліні, у США від 17 млн ​​до 21 млн людей страждають від страху “чортової” п’ятниці. У медицині цей страх розглядається як одна із фобій й іноді називається параскаведекатріафобія (складається із грецьких слів “п’ятниця” і “тринадцять”).

Деніел Вегнер, професор психології з Гарварду, протягом декількох років вивчав людську особливість помічати причинно-наслідкові зв’язки там, де їх не існує.

За його словами, думки людей виражаються у відповідних вчинках і діях, проте думки також можуть провокувати різні події – як позитивні, так і негативні.

“Нам може здатися, що ми постійно приваблюємо до себе нещастя, проте насправді ми часто думаємо про них, після чого вони відбуваються насправді!” – Зазначає вчений.

Зазначимо, що раніше психологи встановили, що конспірологічні теорії розвиваються через заперечення їхніми прихильниками загальноприйнятих фактів, тоді як прийматися ними на віру можуть навіть взаємовиключні твердження.

За матерiалами: РБК, 24tv.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.