Syria_war_1

В усьому світі проходять акції протесту проти можливої військової інтервенції у Сирії.

Десятки жителів Вашингтона вийшли на демонстрацію під Білим Домом. Вони вимагають від Барака Обами відмовитися від наміру розпочати операцію, рішення щодо якої можуть ухвалити вже найближчим часом.

“Сирійці зараз масово втікають зі своєю країни. Чому? Бо вони бояться, що американці бомбуватимуть Дамаск” – говорить промовець.

Демонстрації проходять також на Таймс-сквер у Нью-Йорку. Згідно з американським законодавством, президент може одноосібно ухвалити рішення про початок військової операції. згода законодавців потрібна, лише у разі якщо бойові дії триватимуть більше 60 днів.

Антивоєнні протести розгортаються і в Європі. Чисельну акцію протесту влаштували грецькі комуністи, які зібралися біля посольства США в Афінах.

У Туреччині можлива військова операція у Сирії напряму вплине на життя країни, адже тут розташовані американські військові бази, які будуть використані у разі інтервенції. Біля однієї з таких баз і пройшла антивоєнна акція протесту.

“Ми не маємо дозволити, аби Туреччина атакувала Сирію тільки заради інтересів США. Це неправильно, що у Сирії загинуть тисячі цивільних, як це сталося в Іраку” – говорить учасник акції.

Військова база поблизу міста Інджирлик на півдні Туреччини – це східний форпост американських ВПС у Європі. Її вже використовували для операцій в Іраку та Афганістані.

Джерело euronews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.