museum_usa_1

В американському містечку Сомервіллі (штат Массачусетс) відкрився музей, який претендує на звання найменшого в світі. Галерею, в якій представлені роботи художників Нової Англії, відкривав сам мер міста: він перерізав тоненьку стрічку за допомогою відповідних крихітних ножиць, а потім вручив куратору музею сертифікат розміром з поштову марку, подякувавши за «такий малий внесок у мистецтво».

museum_usa_2

За розміром галерея Mμseum – трохи більше поштової скриньки: всього 25 см у висоту, 40 см в ширину і 20 см в глибину. Ідея її створення народилася у місцевої художниці Джудіт Клаузнер, яка впродовж багатьох років вела переговори з владою про надання виставкових площ для художників Нової Англії. Але місця для них ніколи не знаходилося. Потім вона почала звертати увагу на безгоспні місця між комерційними будівлями. У підсумку Джудіт втілила свою мрію біля порожньої ділянки стіни між одним з популярних місцевих барів і закусочною Subway.

Галерея Mμseum зовсім не затратна: «установа» обладнана підсвічуванням, яка живиться від вбудованої сонячної батареї, тут немає персоналу і орендна плата за нього не стягується. «Вхід» до музею також безкоштовний. Експонати – 6 крихітних картин місцевих художників – захищені від вандалів і грабіжників оргсклом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.