Тривога, страх

Тривога – це емоційний стан, коли не видно небезпека, але є її очікування. У людини може бути підвищено стан тривожності, коли вона неспокійно реагує на незначні ситуації.

Для визначення ступеня патології страху в людини визначається обгрунтованість тривалості, інтенсивності, ступеня контрольованого почуття страху:

  • Обгрунтованість – це ступінь реальної небезпеки.
  • Інтенсивність визначається за фізіологічними показниками – прискорений пульс, тремтіння, підвищене потовиділення та інші.
  • Тривалість – це, як довго людина перебуває в такому стані.
  • Контрольованість визначається – може людина подолати страх чи ні.

Більшою мірою до почуття страху схильні люди емоційно нестійкі, темпераментні. В даний час можна пройти безліч тестів на наявність страху, особливо популярні тести Е.Івлевой і Ю.Щербатих.

Вчені довели, що появі страху супроводжує збільшення в крові людини вуглекислого газу. Проведені на мишах експерименти, підтвердили цю теорію. До концентрації 5% вуглекислого газу в крові, миші спокійно поводилися на майданчику. Коли концентрація досягала 10%, миші впадали в ступор або ховалися по кутках, що характеризується сильним переляком у багатьох тварин. Учені з Америки з’ясували, що почуття страху зникає повністю, коли не працює одна частина головного мозку людини. Надалі це може стати стартовим знанням для пошуку можливих рецептів боротьби зі страхом. Почуття страху в людини природний процес, що дозволяє їй виживати в житті.

Перемогти почуття страху цілком можливо. Головне потрібно знайти причину. Не варто постійно шукати у вашому житті одні негативні прояви  і чекати від прийдешнього лише негативу. Озирніться – навколо вас живуть такі ж люди, ваші знайомі, рідні та близькі. У вас є все, чого потребує в першу чергу людина. Постарайтеся відволіктися від важких думок і будуйте позитивні плани.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.