fokusima_1

В органі ядерного регулювання Японії повідомили, що на атомній електростанції “Фукусіма-1”, яка зазнала аварії внаслідок цунамі після землетрусу позаминулого року, нині знову аварійне становище.

Як сказав агентству Reuters голова Агентства ядерного регулювання Японії Сіндзі Кіндзьо, вода з високим рівнем радіоактивності прорвала підземні бар’єри й її рівень швидко наближається до поверхні землі, а заходи протидії, яких вживає оператор станції, дають тільки тимчасові результати.

Нинішня аварійна ситуація може призвести до різкого збільшення кількості радіоактивної води, яка потрапляє в океан.

Компанія TEPCO ще минулого місяця визнавала, що радіоактивна вода прорвала підземний бар’єр і просочується в океан, але стверджує, що вживає заходів, щоб втримати цю воду.

АЕС “Фукусіма-1” була пошкоджена після землетрусу і цунамі в березні 2011 року, через які вийшли з ладу системи охолодження. Це призвело до перегріву реакторів і відпрацьованого палива, вибухів накопиченого водню, плавлення активних зон трьох із шести реакторів і певного викиду радіоактивних речовин назовні. Через це десятки тисяч людей були змушені залишити свої домівки. АЕС закрили, проте проблеми на ній не припинилися.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.