вітамін D, соняшник
Дефіцит вітаміну D впливає на тиск

В Індії провели дослідження, які довели, що дефіцит вітаміну D призводить до гіпертонії .

Раніше вже була продемонстрований даний взаємозв’язок, проте фахівці заявили про необхідність проведення серйозного генетичного дослідження.

Вчений Віма Карань з Університету Лондона навів дані проекту D- CarDia, який включив в себе 35 досліджень за участю понад 155 тис. осіб. Результати показали, що люди з високим рівнем вітаміну D мають знижене артеріальний тиск і рідше стикаються з проблемою гіпертонії.

З попередніх обстежень організму було ясно, що низька концентрація вітаміну D в організмі, мабуть, пов’язана з підвищеним тиском. Однак не було нічого відомо про причини даного взаємозв’язку.

В результаті клінічних досліджень вчені з’ясували, що багато захворювань судин і серця можна було б запобігти, якби люди слідкували за нормальним рівнем вітаміну D і не допускали його нестачі в організмі. Найближчим часом фахівці з Індії хочуть продовжити роботу з вивчення впливу вітаміну D на людину.

Раніше вчені з Університету Декарта дійшли висновку, що брак вітаміну D може знизити роботу нирок, а представники академії медицини сну в США встановили, що його нестача провокує сонливість. Саме тому фахівці радять більше вживати продуктів з вітаміном D або вживати вітамінні комплекси.

За матеріалами Медичного центру НоуХауМед

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.