zrada_1

Американський психотерапевт Міра Кіршенбаум назвала 17 причин, по яких люди зраджують своїм партнерам. У своїй книзі «Коли порядні люди заводять романи на стороні» Кіршенбаум розвиває думку про те, що зрада не завжди відбувається від аморальності та егоїзму.

На думку автора, зрада не тільки не шкодить шлюбу, але і в деяких випадках сприяє його зміцненню. При цьому директор бостонського інституту Chestnut Hill радить своїм читачам не розповідати правду, оскільки це може завдати більше шкоди, ніж її приховування.

Мета Кіршенбаум – переконати людей, що зрада не тільки допустима, але і що її можна пробачити. У першу чергу, це пояснюється прагненням людини знайти себе. «Довгий час у Вашому житті існують сили, які не дають вам бути собою, виражати себе. Новий роман – це кращий спосіб стати на захист власного «я», – пише Кіршенбаум.

Сексуальна паніка

«Ви відчуваєте, що Ваші сексуальні сили поступово зменшуються, що приводить Вас в стан паніки, і тоді Ви заводите роман на стороні, щоб довести собі, що Ви сильні як і колись”, – пише автор.

До зради також може підштовхнути прагнення підняти самооцінку, і так само бажання перевірити – “Чи здатні Ви до цих пір комусь сподобатися”

Випадковість

Бувають ситуації, коли зрада відбувається випадково. Випадковий зв’язок, на думку Кіршенбраум, виникає навіть тоді, коли Ви до цього не прагнете, а просто “виявилися не в тому місці і не в той час».

Перевірка стосунків

Зрада може являти собою і своєрідну перевірку стосунків. У цьому випадку, якщо про зраду стане відомо одному з партнерів, то це або зруйнує шлюб, або зробить його ще сильніше.

Криза шлюбу

Найчастіше подружжя заводять стосунки на стороні, коли шлюб переживає кризу. Як правило, проблеми виникають через кілька років шлюбу. У цьому випадку Кіршенбаум бачить сенс у спробах врятувати шлюб, а зробити це можна тільки, якщо обоє з подружжя будуть приділяти один одному достатньо уваги і часу.

Пошук більш відповідного партнера

«Коли Ви значно просунулися вперед по життю, а ваш партнер відстає, природною реакцією може стати пошук стосунків на стороні з ким-небудь, хто, на Вашу думку, краще відповідає Вашим вимогам”, – каже психотерапевт. Це явище Кіршенбаум описує як прагнення “продати себе дорожче”.

Цікавість

Схожа ситуація виникає, коли люди не можуть реалізувати свої потреби разом зі своїм поточним партнером. У цьому випадку вони шукають в інших те, чого не змогли отримати від свого партнера. Крім незадоволеності, зрадник може керуватися цікавістю. «Ви заводите роман, щоб перевірити, чи можна отримати з кимось іншим те, що не вийшло досягти в шлюбі. Якщо це можливо, виникає питання – чи дійсно різниця так велика, як передбачалося раніше”, – пише Кіршенбаум.

Бажання набратися досвіду

Якщо в одного з подружжя було не багато партнерів до шлюбу, то він відчуває, що так і не отримав важливий досвід. Вихід з подібної ситуації людина знаходить в нових стосунках.

Додамо пристрасті

Для деяких людей зрада продиктована бажанням додати вогню в відносини, що охолоджують. ” Підсвідомо людина сподіваєтеся, що зрада або просто чутки про неї, які дійдуть до партнера, зроблять ваші відносини більш пристрасними “, – пише психотерапевт.

Помста

Зрада так само може бути зброєю помсти. «Коли Ви злитеся на свого партнера за те, що він заподіяв вам біль, Ви заводите новий роман, щоб помститися, навіть якщо партнер ніколи не дізнається про ваші походеньки”.

Премія за важку роботу

Описуючи відносини екс-президента США Білла Клінтона та його секретарки Левінські, психотерапевт називає “помилку» Клінтона простим і виправданим прагненням винагородити себе за важку роботу. «Це може і не чесно, але справа в тому, що Ви так багато працювали, що зрада – це найкращий спосіб, який Ви знаєте, щоб зробити собі приємне”, – пояснює Кіршенбаум.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.