memory_1

Ви напевно помічали, що деякі люди без особливих зусиль запам’ятовують навіть дуже незначні деталі і на льоту схоплюють щось нове? Пропонує і вам поліпшити пам’ять за допомогою нехитрих методів.

Для початку давайте спробуємо розібратися, що являє собою пам’ять і яким чином вона працює.

Пам’ять є сховищем уявлень людини про її попередній досвід, забезпечене унікальним механізмом запам’ятовування даного досвіду, збереження образів, інформації та їх відтворення в подальшому.

Пам’ять може бути довготривалою і короткочасною.

У першу чергу, задіяна короткочасна пам’ять. Ви можете легко повторити фразу, що тільки-но вилетіла з вуст вашого друга, але через півгодини вже насилу згадайте загальний зміст усього сказаного, а все тому, що обсяг короткочасної пам’яті малий.

Короткочасна пам’ять – це всього лише тимчасове сховище і фільтр для пропуску інформації в довгострокову пам’ять.

Інформація в довгостроковій пам’яті, навпаки, довго зберігається, часом все життя, особливо якщо періодично її вміст пригадувати. В ідеальному випадку, в довгострокову пам’ять потрапляти повинна лише важлива інформація, та, що може надалі стати в нагоді.

Проміжною ланкою між довгостроковою і короткочасною пам’яттю вважається пам’ять оперативна, у якій інформація зберігається «до завтра», «до здачі звіту», а потім вона або забувається (багатьом, напевно, близький стан «амнезії» виникає відразу після здачі заліку), або вже надовго запам’ятовується.

Щоб навчитися потрібну інформацію «перезаписувати» в довгострокову пам’ять, вивчіть кілька запропонованих способі, що допомагають поліпшити пам’ять і відповідно розумові здібності.

Методи, спрямовані на поліпшення пам’яті

1. Увімкніть уяву

Люди, які запам’ятовують величезні числа, завжди мають розвинену уяву. Вони уявляють число у вигляді рослин, тварин і неживих предметів, наприклад, двійка – лебідь, вісімка – матрьошка, одиниця – стовп біля дороги, шістка – замок і т. д. Не можете уявити картинку відразу в голові – намалюйте.

2. Рухайтеся

Більше танцюйте, рухайтеся, займайтеся спортом. Це значно покращує кровообіг, у тому числі і в головному мозку, активізує психічні процеси, що забезпечують сприйняття, відтворення і опрацювання інформації.

3. Займіться рукоділлям

Не вважайте, що це заняттям лише для домогосподарок чи бабусь. Вишивання хрестиком, різноманітне плетіння, нанизування намистин – ці дії активізують пам’ять і в цілому роботу головного мозку.

4. Стимулюйте пам’ять запахами

Коли ви готуєтеся до виступу на роботі або до іспиту в університеті оточуйте себе запахами, які стимулюють процеси запам’ятовування – запаліть аромалампу з ефірними оліями: лимонним, м’ятним або розмариновою.

5. Зосередьтеся на процесі запам’ятовування

Якщо ви хочете запам’ятати щось, зосередьтеся на цьому процесі. Обдумуйте, слухайте, проводьте паралелі зі своїм життям або з наявними знаннями. Чим більше почуттів і думок «зачепиться» за наявну інформацію, тим вища ймовірність запам’ятати дійсно щось важливе.

6. Напружуйте пам’ять

Якщо ви щось забули: значення слова, цифру зі звіту, ім’я співачки, телефон друга – перш ніж відразу ж лізти в словник, користуватися Інтернетом або телефонною книгою, спробуйте хоча б протягом декількох хвилин самостійно згадати забуте.

7. Тренуйтеся

Читайте художню літературу, після чого коротко записуйте імена героїв і сюжет. Переглядайте час від часу записи і відновлюйте прочитане в пам’яті. Це допоможе не просто тренувати пам’ять, але і уславитися ерудованою особистістю в колі друзів.

8. Забудьте про зубріння

Завчовувати щось, не розуміючи, не бачачи образи перед очима, не переказуючи своїми словами текст, невигідно. Зубріння далі оперативної пам’яті не пройде. Точно не піде на користь вчити «до іспиту» або «до завтра». Якщо ви при запам’ятовуванні поставите мету «вивчити навічно», то переможете.

9. Асоціюйте

Щоб запам’ятати ім’я тільки що представленого вам людини подумки асоціюйте її з відомою особистістю c таким же ім’ям або зі своїм знайомим і додайте обов’язково щось від себе: «Ксенія. Як Собчак, тільки заміжня, брюнетка, і не веде «Дом-2». А ніс, дійсно, схожий». Повірте, ваша нова знайома Ксюша вам на довгий час запам’ятається.

10. Повторюйте

Ви не раз, певно чули вислів: «Повторение – мать учения.» Так воно і є, але не варто повторювати отриману інформацію по 5 разів поспіль, а робіть це один разу на день протягом п’яти днів. І краще за все робити це на ніч.

11. Правильно харчуйтеся

Морепродукти, риба, яйця, злаки, рослинна олія та овочі покращують пам’ять. Часом і всього лише шматочок шоколаду може підбадьорити трохи втомлений мозок.

12. Вчіть вірші улюблених поетів

Вивчайте по одному невеликому віршу кожен день (якщо важко, то достатньо всього чотири стрічки) і влаштовуйте в кінці тижня друзям або своїм родичам поетичні вечори. Вже через кілька місяців ви напевно помітите, що ваша пам’ять покращилася.

13. Вивчайте іноземні мови

Ефективним засобом поліпшення пам’яті є вивчення іноземних мов. Крім того, психологами доведено – вивчення мов є відмінною профілактикою слабоумства.

14. Читайте спеціальну літературу

Багато слушних порад, як поліпшити власну пам’ять, можна отримати з книг:

  • Васильєва О.Є., Васильєв В.Ю. «Суперпамять для всіх»;
  • Д. Лапп «Покращуємо пам’ять в будь-якому віці»;
  • Н. Грейс «Покращення пам’яті та уваги»;
  • Тоні Бьюзен «Вдосконалити свою пам’ять»;
  • А.Р. Лурія «Маленька книжка про велику пам’яті» та ін

15. Забудьте про лінь

І головне – НЕ ЛІНУЙТЕСЯ. Ледачим людям у своїх діях і думках, хороша пам’ять ніколи не світить.

Бажаємо успіху!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.