Egypt_1

Влада в Єгипті – у руках військових. Опозиційні протестувальники радіють – президента Мохамеда Мурсі заарештовано. Його тримають в ізоляції у будівлі міністерства оборони.

Відсторонення ісламіста Мурсі від влади – справа рук армії. У Каїр введено війська і бронетехніку. Військові взяли під контроль усі важливі об‘єкти, зокрема, аеропорт, автотрасу Каїр-Александрія та держтелебачення.

Телезвернення головнокомандувача збройних сил генерал Абделя Фаттаха аль-Сісі про відстороненя Мурсі від влади викликало справжній захват серед протестувальників. “Армія з народом!” – вигукують вони на площі Тахрір.

“Ми тимчасово заморожуємо дію конституції. Голова Вищого конституційного суду візьме на себе виконання обов‘язків керівника країни на час перехідного періоду. Також буде проведено дочасні вибори президента,” – оголосив аль-Сісі під радісні вигуки натовпу.

Водночас, прибічники Мурсі називають те, що відбулося, військовим заколотом. Крім самого президента, заарештовано лідерів його партії Свобода і справедливість, що є політичним крилом братів-мусульман. Видано ордери на арешт ще 300 членів руху, яких звинувачують у підбурюванні до насильства.

Сам Мурсі, вочевидь, передбачав такий розвиток подій – в інтернеті з‘явилося його заздалегідь записане звернення.

“Я залишаюся законно обраним президентом Єгипту. Всі мають поважати конституцію. Згідно з нею, необхідно організувати парламентські вибори,” – сказав Мурсі.

Попри те, що Мурсі прийшов до влади в результаті першого в історії Єгипту демократичного волевиявлення, опоненти звинувачують його у переслідуванні незгодних, ісламізації країни та неспроможності подолати економічні проблеми.

Джерело euronews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.