діти, немовлята, двійня
Як не успадкувати зайву вагу

Вчені з Америки радять вчасно починати лікування ожиріння. Справа в тому, що надмірна вага з великою ймовірністю може передатися у спадок від батька до сина. До такого висновку ендокринологи прийшли, простеживши розвиток мишей.

Вчені з’ясували, що метаболізм дітей багато в чому залежить від того, чим харчувався батько перед зачаттям. Знаючи про можливий ризик розвитку ожиріння, а також супутніх хвороб, наприклад, цукрового діабету, можна запобігти розвитку захворювань. Ці знання допоможуть не тільки людям, а й лікарям у вирішенні багатьох завдань.

Феліція Новак і її колеги-генетики, які проводили дослідження в штаті Огайо, спостерігали за розвитком мишей. Так, вони спостерігали за зростанням гризунів, в популяції яких були як повні, так і худі особини. Потім протягом року їх відгодовували висококалорійною їжею, а потім до них підсадили самок для розмноження. Далі вчені спостерігали за розвитком дитинчат, постійно роблячи аналіз крові.

За словами Новак, миші з цього потомства майже всі страждали від надмірної ваги, причому ожиріння спостерігалося у деяких вже з 6 місяця. А ось мишенята, чиї батьки харчувалися збалансованою їжею, відрізнялися стрункістю. До першого року життя миші з сімей, де харчувалися висококалорійною їжею, набули ожиріння і порушений обмін речовин, навіть незважаючи на те, що були активними. Вчені відзначають, що такий зв’язок простежується тільки по чоловічій лінії.

На даний момент учені не можуть дати точну відповідь, чому так відбувається. Дослідження тривають, зараз вчені хочуть визначити, чи є відмінності в ДНК мишей, що впливає на зчитуваність генів. Але, в будь-якому випадку, вчені стверджують, що здоров’я як мишей, так і людини багато в чому залежить від харчування, у тому числі їх батьків, саме тому вони радять скинути вагу тим, кому це необхідно, особливо в процесі планування сім’ї.

За матеріалами Медичного центру НоуХауМед

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.