Депресія
Як не піддатися депресії?

Вчені з Університету Нотр-Дам у США дійшли висновку, що депресивні думки передаються.

До такого висновку американські психологи прийшли завдяки своїм спостереженням над дівчатами, які живуть у гуртожитку при коледжі. Вони з’ясували, що особливості реагування на події дівчат, схильних до депресій, передаються іншим. Так, у дівчат, які проживають в одній кімнаті, через півроку проявлялися однакові симптоми депресії.

Депресія, за словами психологів, розвивається в основному у тих, хто сприймає події, що відбуваються як ті, які неможливо змінити через свою шкоду. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, зараз кожен 4-5 житель страждає від якого-небудь психічного розладу. Ймовірно, що до 2020 року депресія буде знаходитися на першому місці серед захворювань.

Психологи відзначають також, що депресія проявляється особливо у весняний час. З нею можна боротися фізичним навантаженням, завдяки яким виробляються ендорфіни – гормони щастя. Крім того, психологи радять гуляти перед сном та приймати контрастний душ. На роботі під час перерв теж варто сходити погуляти. У вільний час потрібно займатися чимось цікавим, наприклад, зустрічатися з друзями, ходити в кіно, грати з дітьми, які заряджають енергією. В особливих випадках, потрібно звертатися за допомогою до фахівців. Так, процедура одитингу допоможе побороти нудьгу і навчить радіти життю.

Навесні часто наш організм відчуває нестачу вітамінів, які необхідно заповнювати, особливо вітаміни D, B, C. Вітамін D – це вітамін настрою, його можна заповнити не тільки за допомогою сонця, але і якщо вживати насіння, рослинну олія, гриби, петрушку, картоплю. Крім того, потрібно частіше вживати фініки, яблука, хурму, банани, інжир – джерела серотоніну «гормону щастя» і таким чином уникнути депресії.

За матеріалами Медичного центру НоуХауМед

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.