Піратство у галузі інтелектуальної власності може загрожувати Україні економічними санкціями.

Торгова палата США може зняти преференції на безмитне ввезення окремих українських товарів вже у листопаді на прохання Міжнародного альянсу інтелектуальної власності, який у травні присвоїв Україні звання «пірата №1» у світі.

У Microsoft наголошують, що Україна нічого не робить аби виправити сиутацію, а державні установи – серед лідерів користувачів неліцензійного програмного забезпечення.

За підрахунками Microsoft Україна, понад 70% одиниць програмного забезпечення у державних установах – неліцензійні.

Дмитро Шимків, Microsoft Україна:
“Правоохоронні органи захищають авторське право, використовуючи неліцензійне програмне забезпечення. Інколи вироки щодо того чи іншого випадку використання неліцензійного програмного забезпечення друкуються за допомогою програмного забезпечення, яке є неліцензійним.”

В уряді переконують: на ліцензійну продукцію переходитимуть поступово, цьогоріч на легалізацію вже встановленої заклали 100 мільйонів гривень.

Тим часом юристи запевняють, що нинішній стан судової системи та законодавства у сфері авторських прав змушує багатьох українських розробників працювати під юрисдикцією інших країн.

Олександр Мамуня, юрист, “Василь Кисіль і партнери”:
“Суди перекидують з одного до іншого справи з приводу конкретних вимог у галузі інтелектуальної власності, стверджуючи, що такий спір не відноситься до їхньої компетенції, припустимо. Далі йдуть моменти, пов‘язані з судовою експертизою, які дуже сильно затягують справу, коли така експертиза не є необхідною.”

ВГО “Українське Піратське Співтовариство” закликає переходити на вільне програмне забезпечення.

А за першість у піратстві пропонують дякувати компаніям колективного управління авторськими правами, які встигають зібрати з користувачів “роялті”, але правовласникам їх не віддають.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.