illya_1

Співзасновник російського інтернет-гіганта “Яндекс” Ілля Сегалович, який впав у кому минулого тижня, помер після відключення від апарату штучного дихання, повідомив генеральний директор компанії Аркадій Волож.

За словами пана Воложа, від’єднати апарат вирішили в суботу, коли “всі надії закінчилися”.

48-річний пан Сегалович впав у кому в четвер, коли метастази ракової пухлини в його шлунку вразили мозок, сказано в повідомленні компанії.

Аркадій Волож наголосив, що мозкова активність його колеги незворотно припинилася вже в четвер, і навіть штучна кома не могла підтримуватися довше декількох днів, хоча перші повідомлення про смерть пана Сегаловича були передчасні.

“Вчора [в суботу] всі надії закінчилися. Навіть таке сильне тіло, як було у Іллюші, не витримало. З’явилися несумісні з життям зміни у складі крові. Треба було дати йому відійти з гідністю. Лікарі відключили його вчора вдень, серце зупинилося”, – повідомив підприємець у неділю.

Голова відділу розробок

Сегалович і Волож – однокласники, разом працювали з 1990 року.

У 1995 році вони адаптували програму, створену ними для пошуку інформації на жорстких дисках, до пошуку в інтернеті. Ілля Сегалович придумав їй назву “Яндекс”, поєднавши англійські слова Yet Another iNDEXer (“Ще один індексатор”).

“Яндекс” залишається найпопулярнішою пошуковою системою в Росії, на відміну від більшості інших країн, контролюючи близько 60% ринку інтернет-пошукачів.

Ілля Сегалович працював у компанії директором з технологій та розробки.

У травні 2011 року “Яндекс” провів первинне розміщення акцій (IPO) на біржі NASDAQ, заробивши 1 млрд 300 млн доларів – найкращий результат в історії для інтернет-компаній, за винятком IPO пошуковика Google в 2004 році.

У пана Сегаловича залишилося четверо дітей.

Разом зі своєю дружиною Марією Ілля Сегалович активно займався доброчинністю: заснував і спонсорував художньо-реабілітаційний центр для сиріт та дітей з вадами розвитку “Діти Марії”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.