ЄС-Україна
Сьогодні набирає чинності угода про спрощений візовий режим між Україною та ЄС

Угода між Україною та Європейським союзом про спрощене оформлення віз набирає чинності 1 липня поточного року, повідомив виконуючий обов’язки директора департаменту інформаційної політики МЗС України Євген Перебийніс.

Угода була підписана в липні 2012 року. Верховна Рада України ратифікувала документ у березні, а Європейський парламент – 18 квітня. За словами офіційного представника українського зовнішньополітичного відомства, в Брюсселі, в рамках засідання спільного комітету експертів з реалізації угоди між Україною та ЄС, сторони обмінялися офіційними повідомленнями про завершення виконання процедур, необхідних для набуття чинності угоди.

“Відповідно до статті другої, угода набуде чинності 1 липня цього року”, – сказав Перебийніс на брифінгу в середу. За його словами, Україна розглядає цей документ як важливий елемент, остаточною метою якого є встановлення безвізового режиму з країнами ЄС.

Положеннями посиленої угоди розширюються категорії громадян України, які мають право на спрощене оформлення безкоштовних і багаторазових віз, вдосконалюється порядок оформлення віз для журналістів і супроводжуючих їх технічних працівників, для представників громадянського суспільства і релігійних організацій, а також для водіїв, які здійснюють міжнародні вантажні та пасажирські перевезення . Документ передбачає також можливість безвізових подорожей для власників біометричних службових паспортів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.