Німеччина

“Ніколи не пізно” – під таким гаслом у Німеччині стартувала кампанія, що має на меті розшукати останніх живих нацистських злочинців. У Берліні, Гамбурзі та Кельні розвісили плакати із закликом надати дані про людей, які могли бути причетні до масових убивств у концентраційних таборах. Центр Симона Візенталя, що оголосив полювання на нацистів, обіцяє інформаторам винагороду у 25 тисяч євро. Там кажуть: у Німеччині досі можуть мешкати до 60 осіб, що уникли покарання.

Ефраїм Зурофф, директор Центру Візенталя в Єрусалимі:

“Вкрай важливо, що тепер можна притягнути до відповідальності кожного, хто працював у концентраційних таборах. Після засудження Дем‘янюка – охоронця в таборі “Собібор”, будь-яка людина, що служила в “ескадронах смерті”, може постати перед німецьким правосуддям. Їх усіх автоматично можна засудити щонайменше за співучасть у вбивстві”.

Два роки тому суд Мюнхена засудив вихідця з України Івана Дем‘янюка до 5 років тюрми за співпрацю з нацистами, довівши, що полонений радянський солдат був охоронцем у таборі “Собібор”. Не дочекавшись апеляції, за кілька місяців після вироку 91-річний Дем‘янюк помер. Приблизно стільки ж і розшукуваним нині злочинцям, однак організатори кампанії заявляють, що це не повинно звільнити їх від відповідальності.

Джерело euronews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.