Молитва
Молитва впливає на метаболізм і гени

Фахівці з Бостона вважають, що духовні практики відображаються на експресії генів людини і її метаболізмі. Результати їх дослідження показали, що медитація або молитва впливають на різні функції організму, і навіть на продукцію інсуліну.

У цьому дослідженні взяли участь 26 осіб, що практикували до дослідження медитації (йога, самонавіювання, молитва і т.д.). І ще 26 людей, які особисто жодного разу не стикалися з духовними практиками, ця група людей стала контрольної. Протягом двох місяців вони проходили курс навчання духовним практикам.

Дослідження людей проводилося до і після навчання. Після того, як навчання закінчилося, всім дали прослухати медитативний диск. Перед прослуховуванням, відразу після закінчення прослуховування і через 15 хвилин після закінчення сеансу у людей брали аналізи, в тому числі кров. Крім того, робили проби повітря, з яких визначали фракцію оксиду азоту, що свідчить про розслаблення людини і розширенні його судин, а, як наслідок, зниження артеріального тиску. Це одна з найважливіших частин розслаблення – комплексу процесів, пов’язаних з реакціями стресу. Дані дослідження показали, що «молитовні практики» сильно впливають на ці процеси, причому цей ефект був сильніший, чим досвідченіше був випробуваний.

Генетичне обстеження показало, що у людей відбувалися активації генів мітохондріального енергетичного метаболізму, а от гени, що впливають на запальні процеси, навпаки, затихали. Крім того, активізувалися гени, що відповідають за реакцію імунітету, і гени, що відповідають за підтримання теломерів, які тісно пов’язані з тривалістю життя людини.

За матеріалами Медичного центру НоуХауМед

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.