Der Spiegel
Der Spiegel

Європейські політики вимагають пояснень від американського уряду щодо скандалу довкола прослуховування. Про шпигунські програми американських спецслужб в Європі вже другий день пише журнал Der Spiegel.

Інтернет-версія німецького видання повідомила, що має у розпорядженні документи від колишнього працівника ЦРУ Едварда Сноудена, що свідчать про прослуховування офісів ЄС у Вашингтоні, Нью-Йорку, Брюсселі, а також мільйонів телефонних розмов і листів громадян в самій Німеччині.

“Чому США, якщо це правда, поводяться з нами як з ворожою силою? Чи демократичні країни повинні шпигувати одна за одною? Я проситиму від посла США пояснень”, – розповів президент Європарламенту Мартін Шульц.

Він також заявив, що якщо документи виявляться правдивими, то це матиме “певні наслідки” для європейсько-американських відносин. Наприклад, може загальмувати торговельні стосунки ЄС та США.

“Не можна, щоб основні, засадничі свободи постраждали. Тож я вважаю, що нам негайно потрібно відновити довіру між ЄС та США на найвищому рівні”, – розповів Жан Ассельборн, міністр закордонних справ Люксембургу.

Обсяги прослуховування американськими спецслужбами в Німеччині, згідно з Der Spiegel, значно перевищують показники в інших європейських країнах, зате наближаються до рівня Китаю чи Іраку.

Джерело euronews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.