
Служби безпеки Росії, України і країн Центральної Азії беруть участь у викраденні, зникненнях, незаконній передачі і тортурах людей, повідомляє міжнародна правозахисна організація Amnesty International у звіті, оприлюдненому у середу, 3 липня.
У документі “Екстрадиція, примусове повернення й виселення осіб до країн Центральної Азії” також йдеться про часті випадки видачі Росією за участі іноземних спецслужб громадян Казахстану, Киргизстану, Таджикистану, Туркменістану та Узбекистану попри рішення Європейського суду з прав людини не видавати їх.
Правоохоронці зазначають, що у країнах Центральної Азії люди, затримані за підозрою у злочинах, пов’язаних з національною безпекою чи “релігійним екстремізмом” є особливою групою ризику.
Джерело BBC