Графен

Група вчених з Наньянського технологічного університету (NTU) у Сінгапурі розробила світлочутливу матрицю із графена (однієї з алотропних форм вуглецю, – ред.), яка допоможе робити якісні фото в умовах низького освітлення. Новий сенсор виявився в тисячу разів чутливіші до світла, ніж CMOS і CCD, і йому потрібно в 10 разів менше енергії.

Дослідження тривало близько двох років. “Ми показали, що зараз можна створювати дешеві, чутливі і гнучкі фотосенсори, які цілком складаються із графена”, – підкреслив Ван Ціцзі, який очолює групу вчених. Він додав, що виробництво графенових матриць можна налагодити на тому ж технологічному процесі, що і CMOS.

Новий сенсор здатний виявити світло широкого спектра – від видимого до працюючого в середній інфрачервоній області. Це означає, що він відмінно підійде для камер всіх типів – для відеоспостереження, створення панорамних або супутникових зображень, нічного бачення і багатьох інших. При цьому вартість виробництва графенових датчиків, в порівнянні з сучасними фотосенсором, буде в п’ять разів нижче.

Графен – це новий матеріал, який відкрили вихідці з Росії Андрій Гейм і Костянтин Новосьолов в 2004 році. У 2010 році за своє досягнення вони удостоїлися Нобелівської премії. Крім того що графен є найтоншим (всього один атом, що в мільйон разів тонші людської волосини) і твердою речовиною (в 300 разів міцніше сталі), у нього є ще багато важливих властивостей. Він прозорий, гнучкий і набагато краще проводить електрику, ніж мідь.

Завдяки надчутливої ​​до світла матриці, у фотографів відпаде необхідність виставляти високі значення ISO в умовах поганого освітлення. Вони зможуть отримувати чіткі фото, без шумів і зернистості, не переймаючись тим, скільки світла захоплює камера. За словами Ван Ціцзі, NTU вже подав заявку на свій винахід і зараз перебував у пошуках комерційних партнерів.

Джерело hitech.vesti.ru

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.