Примати
Нова розробка допоможе повернути рухливість паралізованим

Нейрофізіологи з школи медицини Північно-Західного університету в штаті Іллінойс створили систему, яка дозволяє головному мозку керувати м’язами, минаючи спинний мозок. Розробка може повернути рухливість паралізованим пацієнтам. Однак поки досліди вчених проводилися тільки на тварин, повідомляє Membrana.

Експеримент виглядає наступним чином: у мозок тварин вживили мікрочіпи, що стежать за роботою 100 основних нейронів. Потім приматам дали завдання знову і знову кидати м’ячик в вигнуту трубку. Під час тестів комп’ютер записував сигнали, які мозок посилав в руку. За діями сотні головних нейронів вчені відновили команди, які мозок посилав руці. Після цього мавпам вкололи препарат, який викликав тимчасовий параліч руки, а до неї підключили нейропротез, який посилає в м’язи слабкі імпульси відповідно до раніше записаними командами. Підключений до системи комп’ютер миттєво розшифровував рухові сигнали мозку і формував правильні послання.

Хоча точність руху знизилася, мавпи все ж швидко навчилися виконувати завдання з м’ячиком. Вчені говорять, що це нагадує ситуацію, коли ви берете в руки нову тенісну ракетку, спочатку рухи здаються незвичними, але незабаром мозок пристосовується до нової обстановки.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.