doctor_ig


Багато хто не розуміють що це, коли лікар ендокринолог призначає аналіз крові на імуноглобулін Е.


Перш за все, потрібно розібратися, що таке імуноглобулін Е, а саме імуноглобуліни Е. Це молекули, які допомагають організму нейтралізувати віруси, токсини, бактерії, що потрапляють в організм людини. Кожен імуноглобулін відповідає за різні віруси, тому їх поділяють на А, М, G, E, D. Вони відрізняються по локалізації та складу. Наприклад, імуноглобулін А розташовується на ротової і носової порожнини, імуноглобулін G – у крові, а імуноглобулін Е під слизовою тканиною, яка стикається з зовнішнім середовищем, до якої відносяться шкіра, дихальні шляхи, аденоїди, мигдалини, очі, шлунково-кишковий тракт. Таким чином, ми бачимо, що імуноглобуліни Е – це молекули, які нейтралізують віруси, що викликають алергічну реакцію.

Імуноглобулін Е взаємодіє з алергеном, утворюючи особливі комплекси, проникаючи в клітину, провокують викид гістаміну, що є причиною запальних процесів. Саме тому люди страждають від кашлю, нежиті, свербіння і т.д.

На обстеження організму на імуноглобулін Е призначають людей, що хворіють на астму, бронхіт, дерматит, харчову алергію. У хворих різних видів алергії рівень імуноглобуліну Е завжди буде завищений, навіть якщо контакт з алергеном був давно. Визначити, на які саме продукти людини алергічна реакція, допоможе тест на харчову непереносимість.

Імуноглобулін Е здатний проникнути в плаценту і почати формуватися у плодах. За рівнем цих молекул в пуповинній крові можна визначити схильність дитини до алергії.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.