google_1

Після скандалу, що розгорівся, пов’язаного зі стеженням за американцями, компанія Google попросила Генпрокуратуру США і ФБР дозволити публікацію запитів, що надходили від спецслужб.

Кілька днів тому співробітник спецслужб Едвард Сноуден передав у ЗМІ інформацію про те, що американські спецслужби стежать за своїми громадянами за допомогою провайдерів інтернет-послуг. Сноуден повідомив, що інтернет-компанії отримують від спецслужб запити на надання інформації в рамках закону «Про контроль діяльності іноземних розвідувальних служб» (Foreign Intelligence Surveillance Act, FISA), існуючого з 1978 року.

Спочатку закон дозволяв прослуховування телефонних розмов іноземних громадян лише за дозволом суду. Але з 2001 року після оголошення «війни з тероризмом» в документ були внесені поправки, що розширюють повноваження спецслужб.

Намагаючись “відбілити” себе, компанія Google, посилається на Закон про свободу інформації і просить дозволити їй публікацію статистику за отриманими від спецслужб запитам. Ці дані, на думку представників компанії, продемонструють, що заяви про надання спецслужбам необмеженого доступу до даних своїх користувачів, не відповідають дійсності.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.