кава
Чи існує ризик розвитку гіпертонії через часте вживання каву?

Нещодавно дослідники засумнівалися в тому, що часте вживання кави може призвести до розвитку гіпертонії. Для того щоб розвіяти сумніви вони провели дослідження. Вчені проаналізували дані про 170 тисяч учасників, які пили каву. При аналізі враховувалася кількість чашок кави на день. Загалом дослідження тривало близько 30 років.

Обстеження серцево-судинної системи виявило те, що гіпертонія розвинулася у кожного 5 учасника дослідження. Але, варто відзначити, що ризик є не тільки у тих, хто випиває по 5 чашок кави на день, а й у тих, хто каву п’є дуже рідко. При цьому вчені не спростовують, що кава не впливає на розвиток гіпертонії. Слід також зазначити, що при дослідженні фахівці не брали до уваги такі фактори, як кава без кофеїну, або генетичні особливості людини – одному  5-ти чашок мало, інший одну насилу переносить.

У висновку варто зазначити, що, не дивлячись на те, що дослідження не довело, що кава провокує розвиток гіпертонії, не варто зловживати цим напоєм, тому що, очевидно, що кава сильно впливає на артеріальний тиск.

За матеріалами Медичного центру НоуХауМед

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.