алкоголь, тінейджери
Алкоголь в період статеве дозрівання впливає на схильність до нього в дорослому житті

Німецькі вчені на чолі з Мірьям Шнайдер з Центрального інституту психічного здоров’я міста Мангейма (Mannheimer Zentralinstituts für Seelische Gesundheit) дійшли висновку, що вживання алкоголю в період статевого дозрівання (пубертату) збільшує ризик схильності до нього в дорослому житті, пише німецьке видання Frankfurter Rundschau.

Вся справа в тому, пояснює фармаколог Райнер Шпанагель, що “під час пубертатного періоду в системі винагороди в головному мозку відбуваються значні зміни і саме в цій фазі мозок більш сприйнятливий до винагород, які поступають разом з такими речовинами, як алкоголь”.

Дослідження проводилося як на щурах, так і на людях. Протягом довгого часу під наглядом перебували 283 молодих людини. Головним чинником, було те, чи познайомився тінейджер з алкоголем під час статевого дозрівання чи ні.

Шнайдер нагадує, що статеве дозрівання починається, як правило, у віці від 12 до 14 років.

Мінімальні ризики пристрасті до алкоголю в подальшому житті, підкреслюють вчені, спостерігалися в тих випадках, коли людина вперше спробувала алкогольні напої після пубертатного періоду або ж до нього. В іншому ж випадку ризик істотно зростав.

Дослідження, як запевняють вчені, повинні бути продовжені, проте отримані результати суперечать нині поширеній точці зору, згідно з якою схильність до спиртного зростає тим більше, чим раніше дитина спробувала алкоголь. “Є перші натяки на те, що різні фази в розвитку також відіграють важливу роль”, – наводить видання слова одного з дослідників.

Джерело Frankfurter Rundschau

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.