спека
Аномальна спека очікує українців цього літа

У цьому році синоптики прогнозують українцям аномально спекотне літо, і чергування періодів посухи з сильними зливами. Про це повідомив заступник начальника Українського гідрометцентру Анатолій Прокопенко.

“Конкретні прогнози на такий довгий термін робити складно, але, вочевидь, літо-2013 буде спекотніше, ніж попереднє, і це підтверджує загальну тенденцію до потепління. Думаю, що в наступні три місяці на нас чекають періоди посухи і аномально високої температури, які будуть чергуватися з сильними дощами та зливами”, – сказав Прокопенко.

За його словами, на самому початку літа температура буде помірною.

“У перші два тижні червня повітря прогріється максимум до 30 градусів, будуть йти дощі та грози, потім температура буде поступово підніматися. Найбільш спекотним періодом стане липень-перша половина серпня”, – стверджує заступник начальника Українського гідрометцентру.

Анатолій Прокопенко зазначив, що в цей період, але в різний час в різних областях температура повітря прогріється до +38 градусів, а місцями до +41.

“Максимальна температура буде одночасно не у всій країні, тому що територія в нас велика, але те, що спека встигне “пройтися” скрізь, – це факт. Починаючи з третього тижня серпня, температура знову почне падати і буде приблизно такою ж, як на початку червня”, – вважає заступник начальника Гідрометцентру.

Зливи і грози цього літа будуть часто “радувати” українців, і початок “сезону дощів” можна помітити вже зараз.

“Взагалі, українцям є сенс звикати до того, що кожне нове літо буде все більш теплим та спекотним. Глобальне потепління дає про себе знати”, – додав фахівець.

При цьому синоптик зазначив, що цілком можлива зміна прогнозу на літо.

“Наприклад, цей травень видався по-літньому теплим, хоча, за нашими даними, такого не мало б бути”, – каже Прокопенко.

За матеріалами Сегодня

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.