Ганс Свобода

Однією і цілей ВО «Свобода» є міжнародна ізоляція України, і це зовсім не те, що потрібно зараз країні.

Так сказав президент Групи прогресивного альянсу соціалістів і демократів у Європарламенті Ганс Свобода (Hannes Swoboda) у листі Всеукраїнській профспілки діячів культури і мистецтв.

«Міжнародна ізоляція – одна з цілей партії «Свобода» – це, безумовно, не те, що потрібно українському народу на відміну від більш тісної співпраці з Європейським Союзом», – заявив Ганс Свобода.

У документі, який надав у розпорядження редакції From-UA один з керівників профспілки – Дмитро Федоренко, розділяється стурбованість українських правозахисників «з приводу партії «Свобода» і з приводу тих недавніх подій, що розгорталися в Україні» і підкреслюється, що «Група прогресивного альянсу соціалістів і демократів у Європарламенті завжди підтримувала ідеї мультиетнічність, мультикультуралізму і плюралістичності суспільства».

«Я розцінюю поточні події і проходження партії «Свобода» в український парламент, як вельми тривожні новини, – відзначає Ганс Свобода. – Це ще раз показує, що Україна і Європейський Союз мають стати ближче, а також мають посилити спільні дії, для того, щоб мінімізувати зону впливу партії «Свобода» та її послідовників».

«ЄС закликає українську владу вжити подальші заходи у вирішенні проблем, що залишаються у галузі виборчого правосуддя та судової реформи», – йдеться також у листі лідера фракції Європарламенту.

Напередодні ще один депутат Європарламенту (група соціалістів, Польща) Марек Сівець піддав різкій критиці «Свободу». Він заявив: «Я бачив фотографію лідера «Свободи», а також Яценюка і Кличка разом, що демонструють єдність опозиції. Але я не можу уявити, що люди такі, як Кличко, що позиціонують себе європейцями, і Яценюк, з відкритим мисленням, тиснуть руку людині, яка публічно заявляє, що євреї – головна загроза для європейської цивілізації».

Самі українські націоналісти у відповідь заявили, що слова Сівця – «брудна провокація, яку організувала влада в Брюсселі». Більше того, «свободівець» Олег Панькевич, коментуючи звинувачення депутата Європарламенту Марека Сівця, прозоро натякнув, що «висловлювання деяких європейських політиків» з’являються «через незнання українських реалій або в результаті підкупу», звинувативши таким чином як мінімум трьох євродепутатів у некомпетентності та корупції.

За матеріалами Хвиля

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.