соціальні мережі
соціальні мережі

З постійним доступом до Інтернету спілкування через Мережу стало частиною життя багатьох людей. Саме незвичайне, що таке спілкування має незаперечні переваги в порівнянні з спілкуванням, наприклад, по телефону.

Окрім спілкування, соціальні мережі стали потужним інструментом для швидкого отримання різного роду інформації.

Важливим є те, що Інтернет сприяє розвитку особистості і включення її у процес спілкування навіть тоді, коли в реальному житті людина може мати певні бар’єри для спілкування.

Тому для набуття нових знайомих, підтримки і розвитку відносин в офлайні, Інтернет підходить якнайкраще. Правда, певна безкарність спілкування в Мережі породжує часом проблеми. З деякими неадекватними співрозмовниками трапляється поскандалити або прочитати на свою адресу образи, хоча, зараз вже існує можливість блокування таких небажаних співрозмовників, методом занесення у чорний список.

Також варто чітко вказувати мету спілкування в мережевій анкеті. Щоб випадкові знайомства з неадекватними людьми траплялися якомога рідше. Ну і звичайно, перш, ніж починати спілкування, краще ознайомитися з анкетою співрозмовника. Багато чого прояснюється.

Крім величезного, безумовно позитивного, ефекту спілкування в Інтернеті, спеціалісти виділяють і такі тривожні тенденції:

  • надмірне захоплення “віртуальним простором” призводить до відриву від реального життя та зменшення життєвого досвіду;
  • молоді люди мають практично безконтрольний доступ до величезної кількості матеріалів, що мають антигромадський, антигуманний і порнографічний характер;
  • деякі люди, що не мають стійкої волі, стають Інтернет-залежними. Внаслідок цього формується новий тип особистості з техногенним мисленням, який спілкування з людьми замінює спілкуванням з комп’ютером.

Саме тому Інтернет іноді порівнюють з морем, в якому можна втопитися, тобто захопитися тим, що тобі запропонували. Тільки сильна особистість, спілкуючись у Всесвітній павутині, користуючись потрібною інформацією, зростає в особистісному плані.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.