Леонід Кожара
Леонід Кожара

Глава МЗС України Леонід Кожара заявив, що Російська Федерація має намір ввести в’їзд за закордонними паспортами на свою територію для мешканців України.

Про це він сказав в інтерв’ю Радіо «Свобода»

«Так, нам відомо (про плани Росії впускати українців за закордонними паспортами). І ми вважаємо, що це є суверенною справою Російської Федерації», – сказав він.

У той же час, міністр відзначив що «якщо така зміна в статусі поїздок громадян України до Росії відбудеться, ми вважаємо, що це має бути поступово, так, щоб всі змогли отримати закордонні паспорти».

Кожара «заспокоїв» українців, заявивши, що подорож в інші країни із закордонним паспортом є нормальною практикою, але додав, що зміна РФ правил в’їзду одномоментно, «мала б дуже негативний момент».

«Тому що мільйони українських громадян, які перетинають російсько-український кордон, користуються внутрішніми документами, такими, як внутрішні паспорти. І на сьогоднішній день це викликало б велику гуманітарну кризу. І не тільки для українських громадян (я підкреслюю!), А також і для російських громадян, що в’їжджають в Україну», – вважає Леонід Кожара.

Нагадаємо, що російський президент Володимир Путін виступив із заявою про необхідність посилення в’їзду в країну. Держдума вже прийняла низку законів, спрямованих на посилення контролю за міграцією та нелегальним працевлаштуванням.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.