ЄС
В країнах ЄС зростає європесимізм

Песимізм і невіра в майбутнє європейської інтеграції швидко набирають сили в Європі. Тільки за останній рік європейської кризи число прихильників європейської інтеграції скоротилося в країнах ЄС з 60 до 45 відсотків.

Про це свідчать опубліковані сьогодні в Брюсселі результати дослідження громадської думки, проведеного американським дослідницьким центром “П’ю” (Pew) у 8 країнах ЄС: Німеччині, Франції, Великобританії, Іспанії, Італії, Греції, Польщі та Чехії.

Найбільш значний спад суспільної думки зафіксований у Франції – в 2012 році процес європейської інтеграції тут підтримували 60% населення, в поточному році ця цифра скоротилася до 41%. Найоптимістичнішими залишаються німці і поляки. У Німеччині число прихильників євроінтеграції скоротилося за рік з 68 до 60%, у Польщі – з 69 до 68. Головними ж євроскептиками, за версією центру “П’ю”, виявилися аж ніяк не британці, а греки, де сьогодні тільки третина населення (33%) вважають Євросоюз благом. У Чехії кількість єврооптимістів майже така ж – 38%, проте ця країна стала єдиною, де число прихильників європейської інтеграції за останній рік зросла – у 2012 році ця цифра тут становила лише 34 відсотки.

Віра європейців в економічні можливості єдиної Європи виявилася ще слабкішою. Якщо минулого року 34% європейців висловили думку, що “європейська інтеграція зміцнює європейську економіку”, то в цьому році такої думки дотримуються лише 28 відсотків. Щодо оптимістичних у цьому питанні німців, то 54% жителів Німеччини залишаються згодні з цим твердженням. Греки та італійці повністю втратили віру в консолідовану економіку Європи – в обох країнах про економічну користь євроінтеграції заявили в цьому році лише 11% населення.

У цих умовах найбільш популярним європейським лідером сьогодні залишається Ангела Меркель. Цікаво при цьому, що її популярність стабільно висока навіть у південних країнах ЄС, жителі яких регулярно проклинають Німеччину на масових маніфестаціях за німецкі вимоги бюджетної дисципліни.

За матеріалами ИТАР-ТАСС

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.