Ярослав Сухий
Ярослав Сухий

У Верховній Раді 22 квітня 2013 за № 2902 народними депутатами від Партії регіонів Ярославом Сухим та Олександром Стояном зареєстрований текст законопроекту нового Трудового кодексу, за яким зобов’яжуть працювати кожного українця на умовах, вигідних винятково роботодавцю.

Депутати хочуть надати можливість роботодавцю замість укладання колективного договору шляхом видачі локальних нормативних актів самостійно регулювати всі внутрішні питання. Таким чином, роботодавець може визначати умови праці, права та обов’язки працівників і профспілок в односторонньому порядку, чим повністю проігнорувати права трудового колективу.

Відповідальність роботодавця за порушення власних нормативних актів законодавством не передбачена. На відміну від чинного трудового кодексу, законопроект значно розширив перелік підстав для звільнення одиноких матерів.

Законопроект передбачає новий вид додаткової відпустки – заохочувальний. Заохочувальний відпустка надається з ініціативи роботодавця за сумлінне виконання трудових обов’язків, тривалу сумлінну працю та на інших підставах з частковим або повним збереженням заробітної плати.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.