Брюс Джексон

В Україні багато залишилося від радянської політичної культури, але вона, на український манер, провокує дисфункцію на політичному рівні, а не економічний занепад.

Про це заявив у своїй лекції «Пострадянська напівтемрява» президент Інститут перехідних демократій Брюс Джексон.

«Незважаючи на відсутність фінансової допомоги від МВФ, приголомшливі ціни на газ і брак угоди з ЄС про вільну торгівлю, економіка України все ще функціонує. Зерно, сталь, вугілля, і труби ще виходять на ринок, і завжди є можливість «потягнути» російський газ з трубопроводу. Того ж самого не можна сказати про політичний клас, чия дисфункція просто шокує», – вважає американський розвідник.

Джексон робить висновок, що не дивлячись на публічну риторику лідери влади та опозиції дуже схожі.

«Колишній президент Кучма якось сказав мені, що єдине, що мені слід знати про українську політику, так це те, що всі великі політичні діячі (Віктор Янукович, Віктор Ющенко, Павло Лазаренко і навіть Юлія Тимошенко) працювали в його адміністрації», – зазначає він, додаючи, що «склад правлячої еліти залишається надзвичайно стабільним протягом довгого часу».

Джексон вказує, що всі (і сині, і помаранчеві – прим. ред.) «управляли порівняно однаково, як і решта еліти – комбінуючи популістські промови, сумнівні фінансові справи, перерозподіл майна державою, вибіркове судове переслідування і віртуозність у налаштуванні Сходу країни проти Заходу».

Брюс Джексон є вихідцем з родини професійних розвідників: його батько Вільям Хардінг Джексон у 1951 – 1956 роках працював заступником директора ЦРУ.

Сам Брюс Джексон з 1979 року служив у військовій розвідці армії США. З 1990 року перейшов на роботу в компанію «Lehman Brothers», займався дослідженнями в області власності та торгових операцій.

З 1993 року працював в компанії «Локхід Мартін» в якості віце-президента зі стратегії та планування. У 2002 році заснував інститут перехідних демократій, який очолює по теперішній час.

З 1995 року брав участь у ряді виборчих кампаній на стороні республіканської партії.

У 2000 році був головою комітету з зовнішньої політики у виборчій кампанії Джорджа Буша. У 2008 році очолив консультаційну групу з зовнішньої політики у виборчій кампанії Джона Маккейна.

Основною діяльністю Брюса Джексона є підтримка східноєвропейських держав щодо їх вступу до НАТО. У 2002 році він, очолюючи неоконсервативну неурядову організацію «Комітет зі звільнення Іраку», організував так званий «Лист 10», якому керівники 10 східноєвропейських країн висловилися на підтримку планів США щодо вторгнення в Ірак.

Під час виборів президента Грузії він входив у виборчий штаб Михайла Саакашвілі.

За матеріалами Хвиля

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.