пам'ять, мозок, голова
Навіщо і як тренувати пам’ять?

Ослаблення пам’яті у людей останнім часом набуває все більшого масштабу. Протягом останніх кількох десятків років, коли з’явилися електронні інструменти, що дозволяють записувати все те, що раніше зберігалося в пам’яті, люди стали частіше скаржитися на погіршення пам’яті. А відбувається це тому, що пам’ять у людини перестає отримувати щоденні тренування і поступово її функції знижуються. Щоб зупинити цей процес необхідно тренувати свою пам’ять кожен день. І це відноситься до людей будь-якого віку.

Пам’ять людини може бути зорова, тоді її потрібно тренувати постійними зоровими спостереженнями, слухова пам’ять запам’ятовує все, що людина чує. Спостерігаючи за різними ситуаціями у своєму житті, ми запам’ятовуємо цілі події, окремі моменти, особистості, об’єкти. Крім цього запам’ятовується колір, запах, руху.

Щоб займатися тренуванням пам’яті, потрібно до будь-якого побаченого об’єкту підібрати визначення, запам’ятати його найдрібніші деталі. Наприклад, йдучи по дорозі з роботи додому або, роблячи вечірню прогулянку, просто запам’ятовуйте вивіски на магазинах, офісах, звертайте увагу на архітектуру будівель, на дерева, та все інше, що може зустрітися по дорозі. А вдома спробуйте згадати, що ви бачили. Такі тренування послужать відмінним засобом зміцнення пам’яті.

Хорошим тренуванням для пам’яті є і спогади. Спробуйте згадати всі події тижня, що минув по днях, які саме ситуації були приємними, потім почати згадувати в зворотному порядку. Допомагає покращувати пам’ять, переказ почутого, прочитаного або побаченого події. Ще в шкільному віці вчителі рекомендують розвивати пам’ять, розучуючи більше віршів, пісень. Старшому поколінню необхідно пам’ятати напам’ять призначені ліки, час прийому, дози. Здійснюючи походи по магазинах, слід запам’ятовувати весь список потрібних покупок.

Щоб фрази, що вивчаєте краще запам’ятовувалися, фахівцями рекомендується при цьому створювати собі образ, якому присвячена ця фраза. Якщо потрібно запам’ятати опис предметів, слід відзначати в пам’яті їх місце розташування, форму, колір.

І запам’ятайте, що пам’ять людини вимагає постійного тренування, тоді вона не буде слабшати.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.