Liberator
Liberator

У США успішно випробували перший у світі пістолет, виготовлений за допомогою технології 3D друку.

Угрупування, яке створило цю зброю, Defense Distributed, планує оприлюднити інструкції в інтернеті.

Успішне випробування пістолета, на розробку якого пішов рік, відбулося в суботу на стрільбищі неподалік Остіна, штат Техас.

Учасники кампанії проти озброєнь скритикували цей проект як такий, що розширить доступ до стрілецької зброї.

Європейське бюро боротьби з організованою злочинністю заявило, що стежить за розвитком ситуації.

Liberator складається з 16 частин, кожна з яких роздрукована на принтері Dimension SST з використанням ABS пластику. Поточний прототип, наскільки можна зрозуміти, здатний стріляти патронами різного калібру, для чого передбачена можливість зміни деяких частин.

І хоч говриться, що пістолет створений виключно на принтері, проте, є все ж одна деталь, яка не була надрукована. Це шматочок металу, вставлений в пластик. Метал потрібен був для того, щоб привести зброю у відповідність Undetectable Firearms Act, тобто, пістолет повинен виявлятися металодетекторами. У березні, до речі, розробники (некомерційна організація Defense Distributed) отримали федеральну ліцензію на виробництво вогнепальної зброї. Так що все легально.

Звісно, є дуже велика ймовірність того, що клієнти Defense Distributed, що отримали той самий CAD-файл (або будь-хто інший, викачав цей файл після появи його в Мережі), зможуть друкувати зброю без серійного номера, без металевої вкладки та інших необхідних для дотримання відповідних законів речей. Але тут, схоже, вже нічого не поробиш – метою зазначеної організації і була демонстрація можливості створення вогнепальної зброї своїми руками.

Liberator

Крім усього іншого, організація створила і деталі для зброї інших типів. Наприклад, це магазини збільшеної місткості для AR-15s т AK-47s, а також корпус для гвинтівки AR-15, до якого можна приєднати ствол і магазин, отримавши власну гвинтівку без всяких проблем.

Зрозуміло, що Коді Вілсон, голова Defense Distributed, відразу став об’єктом критики, як звичайних громадян, так і чиновників різних мастей. Зараз пропонується навіть поправка до Undetectable Firearms Act (США), з доповненнями для «надрукованої» зброї і збройових деталей.

Але на головне питання «Чи може будь-яка людина з появою 3D принтерів в широкому продажі надрукувати собі пістолет?» Коді Вілсон вже відповів. Відповідь – не просто позитивний, вона підкріплений переконливими доказами у вигляді готового зброї. Що буде далі? Поки неясно.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.