Google Планета Земля
Google Планета Земля

Для іранської влади Google є обителлем зла. У країні заборонені сервіси цієї компанії, а службу Google Earth називають інструментом міжнародного шпигунства. Ісламська Республіка заявила про плани по запуску власного картографічного сервісу.

Міністр інформаційно-комунікаційних технологій Ірану Мухаммед Хасан Намі повідомив, що його країна розробляє так званий «Ісламський Google Earth», який називатиметься Basir. Запуск аналога картографічного сервісу Google відбудеться протягом найближчих місяців.

Іран завжди ставився до західних інтернет-сервісів з підозрою. З цієї причини в країні заблоковано доступ до кількох мільйонів веб-сайтів.

На жаль, міністр надав лише поверхневу інформацію про сервіс з релігійною підосновою, не роз’яснивши толком суть слова «ісламський»:

Ми розробляємо сервіс з ісламськими поглядами, яких дотримуються жителі нашої країни. На сайті буде розміщена інформація, яка відкриє людям очі … Різниця між Basir і Google Earth в цінностях.

Експерти, однак, висловлюють серйозні сумніви в успішності розпочатого проекту. За словами одного з IT-консультантів, що в минулого мав справу з Іраном, проекти такого масштабу не реалізуються в короткі терміни. Для досягнення рівня Google Earth будуть потрібні великі капіталовкладення, і одних урядових субсидій тут буде недостатньо. Витрати обчислюються мільярдами доларів інвестицій, а це складно в’яжеться з країною, щодо якої застосовані санкції.

Торік іранська влада повідомила про завершення початкових етапів створення національного аналога Глобальної мережі. Кілька місяців раніше Іран представив стелс-винищувач власного виробництва.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.