інтернет-шпигунство
МВС хоче стежити за українськими користувачами інтернету

Підтримку державному відомству надаватимуть оператори і провайдери інтернету.

В Держкомпідприємництво України від МВС був внесений законопроект для внесення поправок до 39 статтю Закону «Про телекомунікації». Нововведення передбачають, що оператори телекомунікації та провайдери інтернету допомагатимуть МВС у стеженні за користувачами. Примітно, що законопроект був поданий без переговорів з громадськістю та організаціями, яких він безпосередньо стосується.

Автори законопроекту внесли поправки в пункт закону, який стосується обов’язків операторів і провайдерів телекомунікацій: «Оператори телекомунікацій зобов’язані за власні кошти встановлювати на своїх телекомунікаційних мережах технічні засоби, необхідні для здійснення уповноваженими органами оперативно-розшукових заходів, проведення негласних слідчих (розшукових) дій та забезпечення тимчасового доступу до речей і документів, які містять інформацію про зв’язок, абонента, надання телекомунікаційних послуг, у тому числі отримання послуг, їх тривалості, змісту, маршрутів передавання тощо, і забезпечувати функціонування цих технічних засобів, а також у межах своїх повноважень сприяти проведенню оперативно-розшукових заходів, негласних слідчих (розшукових) дій та тимчасовий доступ до зазначеної інформації з використанням інформаційно-телекомунікаційних систем та недопущенню розголошення організаційних і тактичних прийомів їх проведення. Оператори телекомунікацій зобов’язані забезпечувати захист зазначених технічних засобів від несанкціонованого доступу».

Операторам, провайдерам і користувачам законопроект не обіцяє нічого хорошого. Першим він додасть клопоту з правоохоронними органами, а також понесе за собою чималі витрати на закупівлю нового обладнання, навчання персоналу та ін. Користувачам тепер також потрібно буде тричі подумати перед тим, як завантажити або написати що-небудь, тому що влада матиме доступ до всього.

За матеріалами SecurityLab

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.