son_1

Мало кому вдається відразу ж по дзвінку будильника повністю прокинутися, піднятися з ліжка і бадьорим піти на роботу. Більшості з нас потрібен певний час, щоб вранці підбадьоритися, прийти в себе – іноді просто півгодини буває мало. Ми включаємо голосно телевізор, слухаючи ранкові новини, і заварюємо собі чашку кави – однак і це не рятує. Чому ж вранці ми буваємо такі сонні?

Щоб це зрозуміти, необхідно порахувати, чи виділяєте Ви достатньо часу для повноцінного відпочинку. Більше приділяти часу сну вкрай необхідного, але цьому заважають нам улюблені шкідливі звички – до самої ночі виконувати якусь роботу, грати або читати, сидіти за комп’ютером або дивитися ТБ, пити пиво і т.п.

Всі ці заняття сприяють тому, що вранці людина встає втомленим, їй складно прокидатися, і цілий день безперервно вона відчуває себе слабкою і знесиленою.
Якщо Ви хочете бути енергійним і бадьорим протягом дня, і вставати з ліжка вранці легко і невимушено, слід організувати свій час таким чином, щоб Вашим головним фізіологічним потребам підпорядковувалося все.

Телевізійним і комп’ютерним завсідникам банально не вистачає на сон часу. Кількість необхідних для сну годин для кожної людини строго індивідуально – одним потрібно не менше 8, іншим достатньо 5-6 годин. Дуже важливо не порушувати біологічний ритм. Цей ритм у Вас точно порушений, якщо Ви все ніяк не можете виспатися. Швидше за все, прокидаєтеся Ви не тоді, коли хотілося б організму, і спите також не в той час, до якого він звик.
Наше тіло буде готуватися до пробудження за годину до нього. Тому що організм звикає прокидатися в строго певний час. Організм викине гормон кортизол в кров, що дасть енергію і допоможе прокинутися.

Температура тіла підвищитися і сон стане більш чуйним. Проте організм не готується до пробудження у разі, якщо не звик прокидатися в один і той же час. Ось чому ми відчуваємо себе такими розбитими зранку.

Щоб вставати з ранку без проблем, спробуйте правильно організувати свій час і лягати не пізніше 10 години вечора. Ведіть здоровий спосіб життя, частіше бувайте на свіжому повітрі та давайте своєму тілу необхідне фізичне навантаження. Це поліпшить Ваше здоров’я і самопочуття, а також полегшить в значній мірі Ваш загальний стан. Якщо підете графіком протягом тижня, то скоро відчуєте, що вставати вранці Вам тепер вже буде не так важко.

Після того, як відкриєте очі, подивіться відразу вгору, витягніть руки і ноги. Така невелика розтяжка полегшить пробудження і допоможе м’язам почати свою роботу. Контрастний душ бадьорить та допомагає прокинутись. Чашка гарячого напою теж допоможе підбадьоритися вранці.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.