медитація
Медитація сприяє збільшенню об’єму мозку

Регулярна медитація сприяє збільшенню тих ділянок головного мозку, що відповідають за емоції, – кажуть каліфорнійські учені.

Дослідники вивчили дані магніто-резонансної томографії двох груп людей: перша з них практикувала медитацію, друга – ні. Як виявилося, у тих, хто любить помедитувати, обсяги гіпокампу, таламуса, скроневої нижньої звивини і орбітофронтальної кори перевершують розміри аналогічних зон у звичайної людини. Всі ці відділи беруть участь у прояві емоцій.

Той факт, що медитація сприятливо впливає на людину, був відомий давно. Але як саме медитація змінює структуру мозку, досі вчені не знали.

«Нам відомо, що люди, які систематично виконують медитацією, часто проявляють позитивні емоції, мають здатність зберігати душевний спокій та залучати сторонніх людей у ​​турботливе ставлення до оточуючих. Наші результати можуть пролити світло, чому ці люди володіють подібними якостями», – прокоментувала результати керівник групи дослідників, Ейлін Лудерс (Eileen Luders).

У поставленому каліфорнійськими вченими експерименті взяло участь 44 людини, і половина з них регулярно медитувала. «Медитаційний досвід» учасників склав від 5 до 46 років; з щоденними заняттями, тривалість яких коливається від 10 до 90 хвилин.

Учені поки не можуть сказати, що саме змушує рости певні зони мозку: великі розміри нейронів, збільшена їх кількість або який-небудь інший фактор. Наступні дослідження, вважають фахівці, прояснять картину.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.