Центр Парижу в червоних прапорах
Центром Парижу проходить марш протесту

Десятки тисяч людей у французькій столиці вийшли на марш, організований партією “Лівий фронт”. Основне гасло – “Ні політиці затягання пасків!”. Так радикальні ліві сили оцінили перший рік президентства Франсуа Олланда.

Лідер “Лівого фронту” запальний промовець Жан-Люк Меланшон на президентський виборах набрав більше 10%. Тепер він критикує свого екс-соратника президента-соціаліста Олланда.

“Рік потому ми кажемо, що не змінили свою точку зору. Ми не хочемо влади бізнесу. Ми не погоджуємося із політикою “затягання пасків”, що несе нескінченні страждання нашому народу, так само, як і іншим народам у Європі,” – виголосив Меланшон із мітингової трибуни.

Рівно рік тому Олланд прийшов до влади саме із обіцянками не запроваджувати сувору економію. Поки що Франція уникає масштабного урізання бюджетних витрат, до якого вдаються чимало членів ЄС. Однак протестувальники вважають, що президент не дотримав слова.

“Останнім часом чимало авторитетних економістів прямо заявляють, що політика “затягання пасків” – це шлях у нікуди, бо через неї люди в усьому світі стають дедалі біднішими,” – говорить учасниця демонстрації.

Коментуючи акцію протесту, прем‘єр-міністр Жан-Марк Еро заявив, що “затягання пасків” – це витвір пропаганди. Водночас він сказав, що розуміє невдоволення людей, бо започатковані урядом реформи дадуть результат не одразу.

Джерело euronews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.