Барак Обама
Барак Обама

Американський президент розповів про головні напрямки політики США у боротьбі з тероризмом. Барак Обама зачепив тему використання безпілотних літальних апаратів в спецопераціях в Афганістані та кількох інших країнах. Він заявив, що США поки не відмовляються від них, оскільки це найбільш ефективний спосіб боротьби з екстремістами, і менш небезпечний для американських військовиків. Водночас він пообіцяв, що такі операції, зокрема проти “Аль-Каїди” та інших пов‘язаних з ними угруповань, матимуть обмежений характер.

“Коли в нас є можливість схопити окремих терористів, то ми не завдаємо удару по них, а намагаємося затримати, допитати, притягнути до відповідальності. Ми не завдаємо удару, аби когось покарати. Ми протидіємо терористам, що становлять загрозу для американської нації. Ми також вдаємося до ударів лише тоді, коли уряди інших країн не можуть ефективно протидіяти загрозі”, – пояснив американський президент.

Тим часом активісти антивоєнного руху вимагають від Барака Обами звільнити в‘язнів тюрми в Гуантанамо, яких було погоджено екстрадувати для суду в інші країни. Одній з жінок навіть вдалося потрапити на виступ президента, і перебити його промову.

Барак Обама обіцяє, що вимагатиме від Конгресу США зняти обмеження на екстрадицію в‘язнів Гуантанамо, та призначить для цього спеціального представника в уряді. Також буде обмірковано місця для військового трибуналу на території США. Інших обвинувачених в тероризмі судитимуть в американських цивільних судах, як от “бостонського підривника” Джохара Царнаєва.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.