YouTube 8 років
YouTube 8 років

Коли в інтернет-ресурсі YouTube виклали перше відео, мало хто міг передбачити вплив і важливість цієї мережі лише кількома роками пізніше.

Найперше відео на YouTube завантажив Джавед Карім рівно 8 років тому – 23 квітня 2005 року.

Сам ролик зняв Яков Лапіцкій у зоопарку каліфорнійського міста Сан-Дієґо.

Сьогодні сайт YouTube продукує за 1 місяць більше контенту, ніж усі провідні кіностудії світу разом виробили за останні 60 років.

Відео, викладені на YouTube, отримали за 8 років понад 1000000000000 (один трильйон) переглядів.

Сайт YouTube створили у лютому 2005 року троє друзів – колишніх співробітників компанії PayPal Чед Герлі, Стів Чен і Джавед Карім, герой першого 19-секундного відео. Компанія базується у каліфорнійському містечку Сан-Бруно. На вебсайті викладається широкий спектр відео-матеріалів від користувачів, включно з уривками фільмів, музичними кліпами, відеоблоґами і освітніми фільмами.

Пробну версію YouTube громадськості запропонували у травні 2005 року, а вже у листопаді сайт було офіційно запущено. Зростання YouTube було надзвичайно стрімким: вже у липні 2006 р. компанія повідомила, що там щодня викладалося понад 65 тисяч нових відеокліпів, а кількість переглядів сягала 100 мільйонів на день.

У листопаді 2006 року компанію YouTube купив інший інтернет-велет Google за 1 мільярд 260 мільйонів євро. Зараз YouTube функціонує як підрозділ Google.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.