ЄСПЛ
Європейський суд з прав людини

Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) частково задовольнив позов колишнього прем’єр-міністра Юлії Тимошенко проти України.

Суд визнав, що у ході розгляду справи Тимошенко Печерським районним судом у серпні 2011 року її було незаконно заарештовано, чим було порушено її право на свободу та особисту недоторканність.

Суд також констатував порушення статті 18 Європейської конвенції прав людини, таким чином, визнавши політичну мотивацію судових переслідувань Юлії Тимошенко.

У той же час суд констатував, що стосовно Юлії Тимошенко не було порушено статтю 3 Конвенції, що передбачає заборону на застосування тортур.

Рішення суду, зачитане у вівторок, 30 квітня, стосувалося першої скарги поданої екс-главою уряду.

Воно набуде законної сили за три місяці, якщо український уряд за цей час не скористається своїм правом на його оскарження.

Нагадаємо, на розгляді ЄСПЛ нині знаходиться ще одна скарга Юлії Тимошенко: у ній йдеться про позбавлення її права на справедливий суд.

Раніше захисник Юлії Тимошенко Сергій Власенко заявив журналістам, що рішення Європейського суду на користь екс-прем’єра може тягнути за собою її звільнення.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.