Херман Ван Ромпей
Херман Ван Ромпей

Євросоюз має намір зробити боротьбу з ухилянням від сплати податків та відмиванням грошей одним зі своїх головних пріоритетів.

Про це оголосив увечері в п’ятницю, 12 квітня, в Брюсселі, голова Ради ЄС Херман Ван Ромпей. За словами Ван Ромпея, дана тема включена до порядку денного саміту Євросоюзу, який відбудеться 22 травня, передає «Німецька хвиля»

«Ухилення від сплати податків в значній мірі транскордонна проблема і тому потрібні транскордонні рішення», – констатував глава Євроради. Він зазначив, що через податкових ухильників країни ЄС щорічно недоотримують близько одного трильйона євро.

Тим часом міністр фінансів ФРН Вольфганг Шойбле і його колеги з Франції, Іспанії, Італії, Великобританії та Польщі зажадали введення у всіх країнах ЄС автоматичного обміну інформацією про банківські дані. У ході спільної прес-конференції за підсумками зустрічі в Дубліні 12 квітня, міністри підкреслили, що тут не може бути ніяких винятків, окрім того, необхідний широкий обмін даними про будь-які види доходів і з країнами, що не входять до Євросоюзу.

Як приклад глави фінансових відомств шести країн ЄС привели американський закон FATCA, що приписує автоматичну передачу банківських даних податковим органам США. Вони закликали інші держави Євросоюзу приєднатися до їхньої ініціативи. Австрія – єдина країна ЄС, заперечує проти ослаблення банківської таємниці – поки противиться автоматичному обміну банківськими даними, воліючи самостійно стягувати податки з вкладників і передавати їх іншим державам Євросоюзу.

Тим не менше, глава Мінфіну Великобританії Джордж Осборн попередив податкових ухильників, що «місць, де вони можуть сховатися, залишається все менше». Він обіцяв, що запланований автоматичний обмін банківськими даними надалі буде поширюватися і на такі податкові оазиси, як Гібралтар та Кайманові острови.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.