Економіка України
Що врятує економіку України?!?

Справи у Києва кепські. Українська столиця все ще насилу виповзає з-під завалів рекордного в цьому сезоні снігопаду, який зробив вулиці непрохідними, паралізував автомобільний рух і заважає наданню основних комунальних послуг, включаючи збір і вивіз сміття.

Український уряд не в силах зробити нічого, що запобігло б сповзанню економіки в рецесію в першому кварталі 2013 року, після того, як в 2012 році був відзначений ріст ВВП на рівні 0,2%. Все, що залишається робити Києву, це терміново знайти зовнішню економічну підтримку, якщо не в Росії, то у Міжнародного валютного фонду, делегацію якого знову чекають не дочекаються в столиці.

Але українські підприємства забуксували ще задовго до снігопаду: промислове виробництво, після 9 місяців безперервного падіння, скоротилося в лютому 2013 року на 6%. Тому скорочення українського ВВП у першому кварталі цього року практично вже неминуче.

Індекс промислового виробництва України

Це не обіцяє нічого хорошого для безгрошового уряду України, який щосили в цьому році буде намагатися виплатити майже $ 10 млрд зовнішнього боргу.

На даний момент немає ніяких свідоцтв прогресу в тривалих переговорах з Росією з приводу зниження ціни на газ, який використовує енерговитратна українська економіка.

Враховуючи зниження рівня довіри на глобальних ринках і беручи до уваги страх основних гравців підхопити заразу кіпрської кризи, Київ все більше і більше дрейфує в бік того, щоб домовитися саме з Міжнародним валютним фондом про надання $ 15 млрд фінансової допомоги.

У своїй записці для інвесторів, Тімоті Еш, голова департаменту досліджень ринків, що розвиваються в Standard Bank, пише в зв’язку з кіпрською кризою:

«Я думаю, що Словенія, Мальта і, швидше за все, Україна, найбільш схильні сьогодні ризику підхопити цю заразу. Кредитоспроможність України сьогодні під питанням у зв’язку з кількома моментами: не настільки велика небезпека того, що кілька місцевих олігархів страждають від проблем з готівкою у зв’язку з подіями на Кіпрі, як те, що, враховуючи тендітні макропоказники української економіки і нестабільну політичну ситуацію, не потрібно багато зусиль, щоб створити широкі системні ризики. Ось ще одна причина, чому українському уряду було б доцільно пошвидше залучити зовнішнє фінансування – від росіян, або МВФ».

Все це дуже сприяє успішним переговорам українців з місією МВФ, яка прибула до Києва з двотижневим візитом.

І це надає уряду президента Януковича ще один шанс, щоб зробити правильні речі: зміцнити довіру, приймаючи жорсткі, але необхідні для порятунку країни умови, щоб українська економіка, що досі не оговталася від 15% падіння ВВП внаслідок світової кризи, створила більш міцний фундамент з прицілом на майбутнє.

Всі експерти, що спостерігають за українськими ринками, звернули увагу на ознаки того, що в Києві, нарешті, готові погодитися на головну умова порятунку від МВФ: відмова від дорогих субсидій для населення на природний газ власного видобутку.

Джерело Financial Times

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.