Чорнобильська АЕС
Чорнобильська АЕС

27 років тому поблизу Києва сталася одна з найбільших техногенних катастрофа в історії людства – аварія на Чорнобильській АЕС, яка призвела до радіоактивного опромінення багатьох людей та забруднення територій.

“Із болем у серці ми вкотре згадуємо про тих, хто, приборкуючи ядерну стихію, пожертвував собою заради порятунку мільйонів людей, захистив життя майбутніх поколінь. Вічна їм пам’ять”, – йдеться у зверненні президента Віктора Януковича до народу у зв’язку з Чорнобильською трагедією.

26 квітня вшановують пам’ять загиблих під час трагедії, згадують про героїзм пожежників, персоналу станції, військовослужбовців, будівельників, учених, медиків, які брали участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС.

26 квітня 1986 року на четвертому реакторі ЧАЕС під час його планового вимкнення виникла неконтрольована ситуація, внаслідок якої сталися два вибухи.

Через вибух повітря піднялося понад 60 тонн радіоактивних матеріалів. Сумарна радіація склала 50 мільйонів кюрі, що у 30-40 разів більше, ніж при вибуху ядерної бомби в Хіросімі у 1945 році.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.