Юрій Бойко
Юрій Бойко

На сьогодні в України відсутні формальні підстави для того, щоб звернутися до Стокгольмського арбітражу щодо розірвання газових контрактів уряду Юлії Тимошенко, заявив віце-прем’єр-міністр Юрій Бойко.

“Контракт прописаний таким чином, що у нас взагалі немає жодних прав. Тобто він підписаний так, що ми весь час всім винні”, – підкреслив він в інтерв’ю виданню “Дзеркало тижня. Україна”.

Віце-прем’єр розповів про божевільних штрафи, які спочатку були закладені в документі: “Там взагалі був унікальний пункт, що не зрозумілий ні для якої компанії. Про те, що якщо ми беремо менше, при відхиленні закупівлі більш ніж на 4% від місячного обсягу – штраф 150% від суми недобору влітку і 300% взимку. Взагалі безпрецедентна річ, яку ніколи ніде не прописували”.

При цьому Юрій Бойко зазначив, що для позовів до Стокгольмського арбітражу щодо розірвання контракту немає формальних підстав.

“Тому що ті дикі пункти, на підставі яких можна було піти до суду, були прибрані, коли підписувалися харківські угоди. Я маю на увазі штрафи. А от пункти, які стосуються ціни: сьогодні ціна у нас на кордоні 406 доларів, така ж ціна, або трохи вища, сьогодні на кордоні з Угорщиною, Словаччиною, Польщею і т.д. Так от, якби ціна була на 100 доларів більше (тобто без харківської знижки), то ми б пішли до суду. А оскільки у нас зіставні ціни, тому немає аргументів”, – пояснив міністр.

Джерело BBC

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.