Ренат Кузьмін
Ренат Кузьмін

Перший заступник генерального прокурора України Ренат Кузьмін розповів, що критика Євросоюзу щодо справ Юлії Тимошенко та Юрія Луценка обумовлена застарілим радянським Кримінально-процесуальним кодексом.

Про це він сказав під час круглого столу в Парижі.

“Критика ЄС по карним справам в Україні щодо справ Луценка та Тимошенко у більшості обумовлені застосуванням старої, ще радянської кримінально-процесуальної процедури”, – повідомив Кузьмін.

Перший заступник генпрокурора нагадав, що до листопада 2012 року усі правоохоронні органи України використовували КПК зразка 1960 року.

“Цей кодекс був пронизаний радянською комуністичною ідеологією і функціонував понад 50 років, відтак більшість діючих юристів вчилися за ним, працювали з ним, не маючи нічого іншого. Старий КПК мав явну звинувачувальну спрямованість”, – зазначив він.

Натомість Кузьмін визнав, що критика процедур старого КПК з боку ЄС була абсолютно справедливою. Водночас він зауважив, що з листопада минулого року набув чинності новий КПК.

“Новий кодекс визнаний одним з найкращих у Європі та рекомендований країнам пострадянського простору”, – підсумував він.

Нагадаємо, з 20 листопада міліція та суди в Україні почали працювати за новим Кримінально-процесуальним кодексом, про зміни в якому мають знати громадяни країни.

Джерело 24tv.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.